Chirurgia stomatologiczna Szczecin - Zalecenia po zabiegu - Apolonia
Strona główna implantologia Zalecenia po zabiegu

Zalecenia po zabiegu

Po założeniu wszczepu może pojawić się obrzęk i niewielki ból, które ustępują po kilku dniach. Aby zmniejszyć te dolegliwości należy przez pierwsze dni stosować okłady z lodu, aby zapobiec obrzękom i krwawieniom. W przypadku pojawienia się bólu, należy stosować leki przeciwbólowe, które zaleci lekarz stomatolog. Należy również unikać jedzenia i picia gorących potraw i napojów, pokarmów twardych i kruchych.


W pierwszych 2-3 dniach po zabiegu w trakcie szczotkowania zębów, należy unikać okolicy, w której przeprowadzono zabieg. Nie zaleca się również stosowania płukanek jamy ustnej !!!


Po około 7-10 dniach od zabiegu zdujmuje się szwy założone w miejscu wszczepienia implantu.


Po zabiegu należy systematycznie oczyszczać zęby z osadu i kamienia nazębnego, gdyż wyeliminowaznie płytki nazębnej hamuje rozwój bakterii zmniejszając tym ryzyko powikłań.


Prawidłowe postępowanie z implantami polega głównie na zachowaniu idealnej higieny jamy ustnej. Nie należy zbytnio obciążać implantów gryząc twarde pokarmy (orzechy, kości). Każdy pacjent powinien przestrzegać dodatkowych zaleceń stomatologicznych oraz poddawać się badaniom kontrolnym wyznaczonym przez stomatologa.


W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.