Dentysta Szczecin prawobrzeże - Dentysta dziecięcy - Apolonia
Strona główna leczenie dentysta dziecięcy

Dentysta dziecięcy

Dzieci nie przepadają za wizytami u stomatologa. Dentysta kojarzy się im z dużym stresem. U nas jest inaczej. Oprócz kadry przeszkolonej do pracy z dziećmi, oferujemy naszym najmłodszym pacjentom... kolorowe plomby


Takie plomby stosuje się do wypełniania ubytków w zębach mlecznych. Ich niewątpliwą zaletą jest stopniowe uwalnianie fluoru, dzięki czemu chronią młody ząb przed nawrotem próchnicy. Kolorowe plomby zakłada się bardzo łatwo i szybko, co ma duże znaczenie dla komfortu małego pacjenta. Oprócz tego, że mają korzystne działanie lecznicze, sprawiają dzieciom dużą frajdę.


Bo czy z perspektywy małego człowieka nie jest przyjemne, jeśli może pochwalić się czerwoną plombą w zębie?
A kolorów do wyboru jest naprawdę dużo!


Dlaczego warto leczyć zęby mleczne, skoro się je traci?
Nieleczone mleczaki powoli ulegają pokruszeniu i nie spełniają swojej funkcji w trakcie żucia, nie utrzymują miejsca dla zębów stałych. Oprócz tego mogą zaostrzać niektóre choroby, na przykład wszelkiego rodzaju alergie. Przedwczesna utrata mleczaków może stać się główną przyczyną późniejszych wad zgryzu. Oczywiście najważniejszą rzeczą z perspektywy rodzica jest fakt, że nieleczone mleczaki bolą podczas codziennego jedzenia. Przez to jedzenie jest źle pogryzione i w następstwie powoduje ból brzucha dziecka, a to może przysporzyć dziecku dodatkowych cierpień.