Dentysta Szczecin prawobrzeże - Stomatologia zachowawcza - Apolonia
Strona główna leczenie stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

Problem próchnicy dotyka ludzi w każdym wieku. Z jej powodu cierpią zarówno dzieci, jak i dorośli. Nieleczona próchnica może doprowadzić do utraty zęba oraz powodować wiele poważnych schorzeń. Główną przyczyną próchnicy jest działanie szkodliwych bakterii, jak również niewłaściwa dieta oraz zaniedbania higieny jamy ustnej.

Jednymi z pierwszych objawów próchnicy są: ból, nadwrażliwość, przebarwienia szkliwa zębów. Pacjenci, którzy zauważą u siebie któreś z wymienionych objawów, powinni natychmiast umówić się na wizytę w gabinecie stomatologicznym, gdyż odpowiednio wcześnie podjęte leczenie może okazać się całkowicie bezbolesne.

Początkowe etapy próchnicy leczone są za pomocą remineralizacji, fluoryzacji oraz lakowania (pokrywania szkliwa zębów specjalną substancją ochronną "lack"). Stosujemy również wypełnienia wykonane z kompozytów światłoutwardzalnych, które w praktyce nie odbiegają odcieniem od naturalnej barwy zęba. W naszej ofercie znajdują się również wypełnienia kolorowe (różowe, niebieskie, złote,zielone) preferowane szczególnie przez młodszych pacjentów.

Kluczową kwestią w profilaktyce zarówno próchnicy, jak i chorób przyzębia jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Należy mieć na uwadze, iż samo czyszczenie zębów za pomocą szczoteczki, pasty i nici dentystycznej nie wystarczy. Niezbędne jest również regularne poddawanie się zabiegom higieny, a więc usuwania kamienia i osadu nazębnego.